З 1 квітня держзакупки переводяться у електроний режим

Фото ti-ukraine.org

Система електронних закупівель ProZorro об‘єднала замовників близько 90 % всіх закупівель в країні та переходить у державний статус.

Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі МаксимНефьодов під час засідання Уряду у середу, 24 лютого.

Нагадаємо, що за розпорядженням Кабінету Міністрів з лютого 2015 року проводився експеримент щодо здійснення державних закупівель в електронній формі. На його основі некомерційними організаціями розроблено систему ProZorro, яку наприкінці 2015 року передано у власність держави.

Як повідомив заступник Міністра, завдяки проведенню електронних закупівель в рамках пілотного проекту вже зекономлено до 900 мільйонів гривень. Зокрема, перша закупівля в ProZorro була проведена Мін’юстом. За час роботи системи найбільшими її учасниками стали Міноборони, «Укргазвидобування», Мінінфраструктури, КМДА.

До системи вже під‘єдналися 3 тис. державних замовників. Це майже 15 відсотків всіх державних замовників, на яких припадає близько 90 % всіх закупівель в країні. Також долучилися близько 10 тисяч потенційних постачальників, що дозволить забезпечити реальну конкуренцію. Також в  систему вже заведено 53 тисячі тендерів, щодня доповнюється близько 1 тисячі. Наразі система об‘єднує 8 електронних майданчиків, до квітня очікується 11.

«З 1 квітня на цю систему вже не в добровільному, як було в пілоті, а в обов‘язковому режимі переходять всі центральні органи виконавчої влади та великі підприємства, а з 1 серпня – абсолютно всі замовники», - зазначив Максим Нефьодов. Він зазначив, що з цього тижня система стартує на prozorro.gov.ua, тобто «переходить з пілотного статусу в cтатус офіційної державної ініціативи».

Наразі Кабінет Міністрів ухвалює необхідні підзаконні акти, зокрема, Порядок функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків.

«Це чудовий приклад, як в співпраці трикутника - державні органи, приватний бізнес і громадянське суспільство - можна робити дуже складні реформи», - наголосив Максим Нефьодов.

Прес-центр Уряду