Приватні парковки за бюджетні кошти

Сума зловживань 300 000 ₴

Починаючи з 2017 року усі паркувальні майданчики у центральній частині міста Дніпро були передані в користування приватній компанії ТОВ Паркт Сервіс Группе, діяльність якої місцеві активісти пов`язують з екс-нардепом Юрієм Березою та його зятем Германом Назаренко.

Наразі усі 150 паркувальних майданчиків центральної частини міста обслуговує саме ця компанія. ТОВ Паркт Сервіс Группе сплачує за це кошти до місцевого бюджету та до КП “Міськавтопарк”, на балансі якого знаходяться парковки. Однак цих коштів не вистачає навіть на діяльність КП - на минулій сесії міськради депутатам довелось збільшити фінансування КП у 2019 році на 2,5млн. грн.(до 11.5млн. грн.).

Паралельно з КП Міськавтопарк у Дніпрі створена й Інспекція з питань контролю за паркуванням, на діяльність якої у 2019 році з міського бюджету планується витратити ще 17,7 млн.грн.

Однією з функцій Інспекції є складання постанов за порушення сплати за паркування. Тобто Інспекція фактично слідкує чи сплачують водії ТОВ Паркт Сервіс Группе кошти за паркування. Для перевірки сплати їм навіть намагались закупити “золоті” планшетні комп`ютери, вартістю понад 40тис.грн. за одиницю. 

 

Але…

При першій спробі закупити планшети(https://bit.ly/2UgQCw4) місцевими активістами була виявлена ціла низка порушень та ризиків.

По-перше, при перевірці вимог до планшетів виявилось, що під опис підходить виключно одна модель Logic Instrument Fieldbook K80, що створює неконкурентні умови та має ознаку потенційної корупційної складової. По-друге, цю модель на ОС Android, що була прописана в умовах тендеру, зняли з виробництва,

а ринкова вартість цієї моделі на ОС Windows 10Pro навіть у роздріб значно дешевша, ніж у переможця тендеру.

Тобто переплата на 24 планшетах склала щонайменше 70 тисяч гривень. По-третє, компанія-переможець була зареєстрована лише за тиждень до оголошення конкурсу, а її директор та засновник(Овсієнко Ольга Олександрівна) має зв`язок з вищезгаданими Германом Назаренко та Березою Ю.Ю. Овсієнко О.О. фігурує у компанії ТОВ “Мій родосвіт”, засновником якої є Назаренко Є.Ю., дружина Германа Назаренко та донька Берези Ю.Ю.

На ці факти також звернув увагу й міський голова м.Дніпро Філатов Б.А., який у звичній для нього манері змусив Інспекцію скасувати цей тендер, через відверту переплату.

Закупити планшети вдалось лише з другої спроби(https://bit.ly/2GssNt6 ). Цього разу, з тими ж технічними вимогами до планшетів, 24 планшети вдалось придбати не за 1млн.грн, а лише за 708 тисяч. 

Таким чином пильність громадян та контроль використання бюджетних коштів допомогли заощадити міському бюджету майже 300 тисяч гривень.