антикорупційний портал

Антикорупційний портал - це проект громадських розслідувань коаліції регіональних НДО та окремих активістів, які поставили себе за мету контроль за використанням державних фінансів на місцевому рівні.  

Засновник порталу - Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) - провідний український незалежний аналітичний центр.

Місія порталу

Сприяння підвищенню прозорості при використанні державних фінансів на місцевому рівні.

Про проект

Проект «Громадський контроль за використанням державних фінансів на місцевому рівні» здійснюється Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Метою проекту є заохочення участі громадян у нагляді за використанням державних фінансів на регіональному рівні завдяки розвитку навичок місцевих активістів в Україні, підтримці індивідуальних та спільних антикорупційних розслідувань. Учасники проекту виступатимуть «лідерами нагляду», будуть обмінюватись своїм досвідом та тренувати дослідницькі вміння новачків. Вони отримають досвід проведення комплексних розслідувань, а також опанують навички координації та роботи в команді. Такий підхід дасть можливість проводити антикорупційні розслідування самостійно на регіональному рівні та обмінюватися досвідом з іншими стейкхолдерами проекту.

Таким чином, проект посилить практики прозорого самоврядування в Україні завдяки внеску в боротьбу з корупцією, підвищенню прозорості органів місцевого самоврядування через контроль громадянського суспільства та соціальний тиск.

Етапи проекту:

- Розробка Посібника з контролю за використанням державних фінансів в Україні

- Проведення тренінгів з антикорупційних розслідувань

- Формування коаліції регіональних Громадських Організацій

- Проведення антикорупційних розслідувань

 1.  Київська область 

 2.  Кіровоградська область

 3.  Одеська область

 4.  Хмельницька область 

 5.  Закарпатська область 

 6.   Львівська область 

 7.  Черкаська область 

 8.  Чернівецька область 

 9.  Житомирська область 

10.  Харківська область 

 11. Сумська область 

 12. Дніпропетровська 

область  

- Поширення результатів проекту

Розслідування будуть проводитись у таких областях: Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька області.