Київський Театр Оперети - ще одна чорна бюджетна дірка

Сума зловживань 0 ₴

У травні 2018 року Київський національний академічний театр оперети (ЄДРПОУ: 02224593) провів тендер на 55 мільйонів гривень з вигадливою назвою “Реставрація та реабілітація з технічним переоснащенням і реконструкцією прибудови (I черга)”ГО «Центр моніторингу Влади» виявила, що реставрація і реконструкція прибудови театру оперети розпочалися ще в 2010 році.

За даними “Пошуково-аналітичної системи .007” на проектно-кошторисну документацію, державну експертизу, виконання функцій замовника та на виконання робіт на початок 2018 року було вже витрачено майже 80 мільйонів гривень. В тому числі на роботи: 28 млн. – в 2011 р., 5 млн. – в 2015 р., 20 млн. – в 2016 р., 16 млн. – в 2017 р., на проектування: 5 млн. – в 2010 р. та 2 млн. – на коригування проекту в 2017 р.

  Деякі компанії, які проводили роботи, наприклад, ТОВ “Будівельна компанія “Новітні технології” (ЄДРПОУ: 33829576), на даний час знаходяться під слідством. Тому попередні витрати ми не досліджували, а вирішили зосередитись на останньому тендері.

Хоч зовні тендер виглядає безпроблемним (конкурентні торги, відсутність будь яких скарг), але при більш ретельному аналізі зловживання стають очевидними.

На тендер подали пропозиції два учасника. ТОВ "Лайтек Трейдінг" (ЄДРПОУ 41091141, м. Одеса) та Державне підприємство СМУ "Укркультмонтаж" (ЄДРПОУ 02173147, м. Київ).

Почнемо з того, що документи були надіслані учасниками на тендер в систему ProZorro майже одночасно, та були практично ідентичними. Ось, наприклад складний графік робіт, який дивним чином збігся повністю.

Така ж сама ситуація з кошторисами. Вони повністю збігаються за виключенням декількох рядків, тому що учасникам торгів потрібно було показати формальну різницю для визначення переможця. Дуже схоже на те, що усе було надруковано на одному принтері, порядкові номери програмного комплексу АВК-5, на якому розраховуються кошторис, йдуть також один за одним (29_ДЦ_ДЦ та 30_ДЦ_ДЦ).

На аукціоні ніхто ціну не знижував. Переможцем вийшов ТОВ «Лайтек Трейдинг». Досвід цієї компанії чудово видно по тендерам, де воно приймало участь: світлодіодний екран, лебідка ChainMaster, послуги з організації виставок, ярмарок і конгресівелектричні лампи розжарення, генератор туману, світильники, освітлювальна арматура та рідина для генераторів.

До речі, ця компанія розташована в місті Одеса. Має гарний колектив, але їх фах ніяк не стосується будівництва та реконструкції театрів або будь-яких інших будівельних робіт

З обладнання у переможця тендеру є перфоратор Metabo 3 штуки, акумуляторна дриль шуруповерт Stern 3 штуки, монтажний комплект (болти, гайки, ізолента, будівельні стрічки, герметичні матеріали, кутники, з’єднувачі.), ноутбук Dell 6 штук та стіл офісний – аж 14 штук. Вищезазначене обладнання, на нашу думку, аж ніяк не сприяє якості і спроможності виконання будівельних робіт на 55 мільйонів гривень.

 

Вказаний в тендерних документах субпідрядник ТОВ "Смарт Інжінірінг" (код ЄДРПОУ 41613567) виявився компанією, яка торгує світловим та звуковим обладнанням. Також не будівельники, хоча і з ліцензією ДАБІ.

Продивившись інші тендери ми побачили, що ці спаринг партнери були вже добре знайомі  ще з 2017 року. “ Лайтек Трейдінг” постачав “Укркультмонтажу” акустичне обладнання, про що свідчить ось ця накладна.

Не зважаючи на те, що ця закупівля здійснювалась державним підприємством та мала бути проведена на конкурентних торгах (згідно Закону України “Про публічні закупівлі” якщо сума товару  більше 200 тисяч гривень вимагається проведення конкурентних торгів), такого тендеру в системі ProZorro ми не виявили.

Цікаво, що субпідрядник ТОВ "Смарт Інжінірінг" працював в парі з ТОВ «Лайтек Трейдинг» на іншому тендері, який проводив Театр оперети. Купували освітлювальне обладнання на 2,5 мільйони гривень. Також дуже темна історія. Саморобні паспорти на обладнання, яке коштує 200 тисяч гривень за одиницю. На ринку присутні китайські «аналоги» вчетверо дешевші. Ми б радили контролюючим органам перевірити і цю закупівлю.

А ще одне диво сталося нещодавно в вересні місяці. Театр оперети уклав додаткову угоду з виконавцем робіт по цьому тендеру ТОВ «Лайтек Трейдинг», де змінена кошторисна вартість. Сума договору та ж сама - 55 мільйонів гривень, але тепер обладнання для сцени стало на 8 мільйонів дешевше, а вартість будівельних робіт на ту ж суму збільшилася. Може причина в тому, що виконані роботи порахувати дуже складно, а обладнання – нема проблем. До речі, в документах на цю закупівлю, опублікованих в системі ProZorro, ніде не вказані ціни за одиницю обладнання, що постачається. А ось – це склад тендерного комітету Театру Оперети.

Свиридович Ніна Володимирівна

заступник головного інженера

 

Попова Олеся Леонідівна

директор-розпорядник

 

Нікіфорова Тетяна Михайлівна

заступник начальника організаційно-адміністративного відділу

 

Листопадська Олена Євгенівна

заступник генерального директора-художнього керівника з правової та адміністративної роботи

голова

Залєвська Валентина Юріївна

головний бухгалетр

 

Денисюк Оксана Вячеславівна

начальник оргнанізаційно-адміністративного відділу

секретар

Дворкова Оксана Володимирівна

заступник головного бухгалтера

 

Гавриш Дмитро Васильович

головний інженер

 

 

А це підписи на протоколі засідання тендерного комітету:

Нам, звичайно, кортіло перевірити декларації цих поважних осіб. Але ви не знайдете їх на сайті НАЗК. І хоча вони, як зазначено в статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»,  є «працівниками юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції», а такі особи мають подавати декларації, та в пункті 5 статті 45 цього Закону вказано, що дія розділу VII цього Закону (Фінансовий моніторинг) не поширюється на посадових осіб певних закладів, установ та організацій, в тому числі і закладів культури. 

То чи це правильно, що вони розпоряджаються десятками мільйонів гривень з міського чи державного бюджету, а ми не можемо перевірити їх статки?

Ми вирішили подивитись на зовнішній вигляд Театру Оперети.

З тильної сторони побачили багатостраждальну прибудову, яку ремонтують, як ми вже вказували вище, з 2010 року і на яку в тому числі вже витарчено близько 80 мільйонів гривень. Добудовано два поверхи з газоблоків, оздоблення зовнішних стін не зроблено, на другому поверсі у стіні велика тріщина. Якщо всередині роботи проводяться так само, як і ззовні, то виникає закономірне питання: куди поділись наші гроші?

Згідно пункту 6) статті 7 Бюджетного кодексу України “принцип ефективності та результативності при складанні та виконанні бюджетів вимагає від усіх учасників бюджетного процесу забезпечення якісного надання гарантованих державою послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів”.

Стаття 3 Закону Ураїни “Про публічні закупівлі” так само вимагає при проведенні закупівель “добросовісної конкуренції серед учасників та максимальної економії та ефективністі”.

Та чи дотримуються посадові особи Театру Оперети вищезазначених вимог законодавств?

ГО «Центр Моніторингу Влади» направить заяви про ймовірний злочин до правоохоронних органів.